Друк

Підтверджено кредитні рейтинги боргових інструментів ТОВ "Агропродукт" та ТОВ "Компанія по торгівлі"

18.04.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів:
  • облігацій серії А емітента ТОВ "Агропродукт" - підтверджено на рівні uaBBB-, прогноз "стабільний";
  • облігацій серії А емітента ТОВ "Компанія по торгівлі" - підтверджено на рівні uaBBB-, прогноз "стабільний".
Підтвердження кредитних рейтингів боргових інструментів ТОВ "Агропродукт" та ТОВ "Компанія по торгівлі" зумовлено збереженням протягом 2013 року ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. Основним фактором, що впливає на рівень кредитних рейтингів, є наявність поручительства АТ "ІМЕКСБАНК" (кредитний рейтинг на рівні uaBBB+, прогноз "у розвитку") за виплатою відсоткового доходу, погашення та викупу облігацій.

Згідно публічної інформації, Емітенти, як і Поручитель, входять до юридично неоформленої групи "Примор’є", яку очолює фізична особа Клімов Л. М. Показники фінансово-господарської діяльності Емітентів залишаються низькими, а боргове навантаження високим. Також слід відзначити, що ТОВ "Агропродукт" та ТОВ "Компанія по торгівлі" не проводять активної господарської діяльності за профільними напрямами.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути зростання доходів Емітентів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: невиконання боргових зобов’язань Емітентами, зниження кредитоспроможності Поручителя, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження було використано матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 2013 рік, довідкова інформація про діяльність ТОВ "Агропродукт"та ТОВ "Компанія по торгівлі", інформація про випуск облігацій серії А емітента ТОВ "Агропродукт" та про випуск облігацій серії А емітента ТОВ "Компанія по торгівлі", інша необхідна внутрішня інформація, звітність АТ "ІМЕКСБАНК" за 2013 рік, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua