Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" підтверджено на рівні 4

09.04.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" на рівні 4 (висока надійність).

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" обумовлений збереженням високих показників капіталізації фінансової установи. Банк дотримується регулятивних вимог, вчасно виконує свої зобов’язання перед клієнтами та контрагентами, стабільно підтримує необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ. Частка високоліквідних активів Банку перебуває на достатньому рівні, їхній обсяг повністю покриває поточні зобов’язання. Виникнення надлишкової ліквідності не допускається шляхом розміщення в кінці кожного банківського дня наявних вільних коштів у міжбанківські кредити овернайт. На думку IBI-Rating, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Якість активів залишається доброю. Має місце концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Обсяг валютних кредитів незначний. Основною складовою ресурсної бази є кошти клієнтів. Зберігається концентрація ресурсної бази за основними вкладниками. Банк демонструє прибуткову діяльність.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками; зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, успішне виконання стратегічного плану розвитку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012-2013 рр. та за січень-лютий 2014 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua