Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" підтверджено на рівні 5

04.04.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" на рівні 5 (відмінна надійність).

АТ "ЄВРОГАЗБАНК" вчасно виконує регулятивні вимоги та свої зобов’язання перед клієнтами та контрагентами. Обсяг та питома вага високоліквідних активів протягом ІІ півріччя 2013 року суттєво зросли, хоча не покривають в повному обсязі поточні зобов’язання. На думку Рейтингового агентства, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Незважаючи на збільшення регулятивного капіталу за рахунок залучення субодринованого боргу, капіталізація Банку залишилася невисокою. Протягом липня-грудня 2013 року відбулося зростання як обсягу, так і питомої ваги простроченої заборгованості. Також зберігається залежність Банку від фінансового стану окремих позичальників. Має місце уразливість Банку до валютного ризику через значний обсяг валютних кредитів, обслуговування яких може погіршитися при наявних коливаннях курсу національної валюти. Якість ресурсної бази Банку задовільна, оскільки складається з міжбанківських кредитів та депозитів, які зумовлюють суттєву концентрацію ресурсної бази за основними кредиторами. Показники ефективності діяльності зберігаються на невисокому рівні. АТ "ЄВРОГАЗБАНК" здійснює прибуткову діяльність.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами, покращення якості активів та зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, підвищення показників ефективності діяльності, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через подальше погіршення якості активів, зниження прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "ЄВРОГАЗБАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012-2013 рр., планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua