Друк

Кредитні рейтинги АТ "ЄВРОГАЗБАНК" і облігацій серії В підтверджено на рівні uaВВВ+

03.04.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" та іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії В на рівні uaВВВ+ з прогнозом "стабільний".

Підтверджений рівень кредитних рейтингів позичальника та боргового інструменту обумовлений прибутковою діяльністю фінансової установи та очікуваним у 2014 році збільшенням статутного капіталу до 420 млн. грн.; невисокими показниками капіталізації Банку; чутливістю Банку до кредитних ризиків через суттєву концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками; низькою якістю ресурсної бази через значний обсяг міжбанківських ресурсів у зобов’язаннях Банку; суттєвою концентрацією ресурсної бази за основними кредиторами; низькою диверсифікацією портфеля цінних паперів, що наражає Банк на ринковий ризик; невисокими показниками ефективності діяльності.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами, покращення якості активів та зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, підвищення показників ефективності діяльності, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через подальше погіршення якості активів, зниження прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "ЄВРОГАЗБАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010-2013 рр., планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua