Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ ’‘ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК’‘ підтверджено на рівні 4+

12.12.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ ’‘ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК’‘ на рівні 4+ (висока надійність).

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку відображає позитивну репутацію Банку. Банк вчасно виконує свої зобов’язання, регулятивні вимоги та стабільно підтримує необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ. Питома вага високоліквідних активів перебуває на високому рівні та майже повністю покриває поточні зобов’язання. Залежності від міжбанківського ринку немає. Протягом аналізованого періоду рейтинговим агентством не було виявлено будь-яких суттєвих претензій з боку клієнтів до роботи Банку. Також, на думку Рейтингового агентства, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Капіталізація Банку перебуває на високому рівні. Якість власного та регулятивного капіталу залишаються добрими. ПАТ ’‘ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК’‘ постійно працює над покращенням якості активів шляхом повернення простроченої заборгованості. Банк кредитує переважно корпоративний сектор, що обумовлює залежність Банку від фінансового стану його найбільших клієнтів. Ресурсна база формується переважно коштами клієнтів, зокрема приватних осіб. Операції на міжбанківському ринку здійснюються для зниження питомої ваги коштів приватних осіб у пасивах Банку та для усунення валютних дисбалансів між залученими та розміщеними коштами. Упродовж аналізованого періоду діяльність Банку прибуткова. Зниження чистого операційного доходу внаслідок збільшення витрат призвело до отримання збитків у ІІІ кварталі поточного року. Показники ефективності діяльності Банку на початок жовтня залишалися на невисокому рівні.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку можуть вплинути: зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, підвищення операційного доходу та показників ефективності, реалізація стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ ’‘ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010?2012 рр. та 3-х кварталів 2013 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua