Друк

У Нацбанку заговорили про більш "етичну" систему оцінки ризиків

28.04.2016
Національний банк України (НБУ) закликав аудиторські компанії перейти на нові принципи оцінки підприємств.

Про це заявив директор департаменту міжнародних зв’язків НБУ Сергій Круглик на міжнародній конференції “Інвестиційна привабливість і перспективи фінансової системи України в умовах євроінтеграції”, організованій рейтинговим агентством IBI-Рейтинг.

Ми намагаємося перейти на нові принципи оцінки ризиків. Аудитори повинні показувати реальну картину з точки зору майбутніх ризиків. Зараз вони роблять звіти, які потрібні інвестору або продавцеві. Якщо замовник хоче купити дешевше, аудитор зробить відповідний звіт. Етика, на жаль, відсутня” , – зазначив Круглик.

При цьому, за словами представника НБУ, робота з оцінки ризиків з точки зору моніторингу аудиторськими компаніями не ведеться. Круглик підкреслив, що регулятор прагнутиме змінити власні підходи в оцінці ризиків банківської системи. “У цьому або наступному році ми повинні привести законодавство у відповідність з нашими європейськими колегами. Наприклад, в нашому перехідному банківському нагляді, зокрема, в оцінці ризиків, ми говоримо про перехід на базельські принципи. Сьогодні показники ліквідності не можуть відображати з позитивного боку стан банку. Наявність ліквідності не говорить про те, що вона працює на економіку “, – сказав він.

За матеріалами finance.ua