Друк

Порада експерта ІМЕКСБАНКу. Як встановити справжність гривневої купюри?

25.11.2014
В фінансовий обіг з метою дестабілізації фінансово-економічної системи може бути вкинута значна маса фальшивих грошей, повідомляє Національний банк України.

НБУ нагадує, що національна валюта досить добре захищена від підробок. Справжні купюри досить легко відрізнити від фальшивих як за допомогою спеціальної апаратури, яка використовується при обробці готівки, так і при уважному візуальному контролі.

«Щоб встановити справжність купюри без застосування спеціальних пристроїв ідентифікації, необхідно в першу чергу уважно вивчити стан і відтінок паперу, на якому надрукована купюра, - підкреслює Альбіна БАЙДАКОВА, головний спеціаліст відділу супроводу операцій з готівкою та іншими цінностями АТ «ІМЕКСБАНК ». - Зверніть також увагу на водяний знак. Зображення в різних тонах портрета на купюрі, який повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, створене внутрішньою структурою паперу, видиме при розгляданні банкноти проти світла і розташоване у відповідному місці. Світлий елемент водяного знака у вигляді цифрового позначення номіналу. Крім того, графічні елементи на лицьовій стороні купюри виконані спеціальною печаткою, фарба на них виступає над поверхнею паперу та їх шорсткість відчутні. Ще одна з ознак справжньості гривневої купюри - латентне (приховане) зображення цифрового позначення, яке видно при розгляданні купюри під гострим кутом зору до джерела світла. Також варто подивитися на захисну кодову стрічку. Це повністю утиснута в товщину паперу полімерна стрічка, на якій зображено в прямому і перевернутому вигляді номінал купюри, тризубець і підкреслене цифрове позначення номіналу”.

У разі виникнення сумнівів у справжності банкнот можна звернутися до будь-якого банку або територіального управління НБУ, де буде безкоштовно проведено експертизу.

«Клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості і передаються уповноваженим працівникам Міністерства внутрішніх справ України для проведення відповідних розслідувань », - пояснив Нацбанк порядок дій в таких випадках.