Друк

Підвищення нагляду та контролю на ринку небанківських фінансових послуг

25.07.2016
З метою підвищення державної регуляторної політики, нагляду та контролю за фінансовими компаніями на ринку небанківських фінансових послуг 7 липня 2016 року Верховна рада України прийняла у першому читанні Законопроект №2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

Даний законопроект передбачає передачу функції контролю та нагляду з Нацкомфінпослуг до Національного банку України, як органу, який має позитивний досвід у регулювання діяльності банків, їх нагляду та контроля. Такі зміни можуть призвести до посилення вимог до фінансових компаній, у тому числі шляхом підвищення відповідальності до власників компаній та до скорочення кількості фінансових компаній, у тому числі страхових компаній, на небанківському фінансовому ринку.

Разом з цим, певне посилення вимог до діяльності та прозорості страховиків спостерігалось з боку Нацкомфінпослуг. Так, 12.07.2016 р. на Нацкомфінпослуг прийнято рішення про анулювання 95 ліцензій страховим компаніям через неможливість проведення позапланової перевірки їх діяльності.
 
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua