Друк

Ощадбанк розпочав співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України»

06.11.2014
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) надає Ощадбанку консультації щодо створення програми фінансування енергозбереження ОСББ (об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків). Банком розробляється спеціальнийкредитний продукт, що буде впроваджений на початку 2015 року. Проект діятиме у всіх областях України. Крім цього, в кожному обласному управл інні Ощадбанку буде працювати спеціаліст, який надаватиме громадянам професійні консультації щодо створення ОСББ та механізмів фінансування заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності  таких об’єднань.

«Для України, яка на сьогодні є лідером нераціонального споживання енергоресурсів у Європі, реалізація енергоефективних проектів є стратегічним завданням розвитку. І це має відбуватись на всіх рівнях. Ощадбанк як державний соціально відповідальний банк не міг не долучитись до програм енергоефективності в житловому секторі. Ми вже розпочали роботу з кредитування громадян на придбання котлів, що працюють на будь-яких видах палива та енергії крім природного газу. На черзі розробка банківського продукту з кредитування ОСББ», - зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Досвід IFC в інших країнах демонструє, що енергоощадні технології економічно більш ефективні в разі їх впровадження на рівні всього будинку, а не в окремо взятій квартирі. Житловий сектор - другий за розміром споживач енергії в Україні після промисловості. Проект «Енергоефективність у житловому секторі України» надасть можливість скоротити споживання енергетичних ресурсів та зменшити їх імпорт, що позитивно вплине на зміцнення енергетичної незалежності країни.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що фокусує свою діяльність виключно на приватному секторі. IFC сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, фінансуючи інвестиції, надаючи компаніям та урядам консультативні послуги та мобілізуючи приватний капітал на міжнародних фінансових ринках.