Друк

Олександр Калашников взяв участь у закритій зустрічі, присвяченій обговоренню Стратегії макропруденційної політики НБУ

10.12.2018
Директор фінансового департаменту рейтингового агентства IBI-Rating, Олександр Калашников, долучився до участі у закритій зустрічі НБУ з експертами банківського ринку. Захід був присвячений обговоренню Стратегії макропруденційної політики й відбувся за участі першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової, заступника Голови НБУ Дмитра Сологуба та директора департаменту фінансової стабільності Віталія Ваврищука.

Стратегія макропруденційної політики - це документ, в якому докладно описано, що та як робитиме НБУ, щоб забезпечити фінансову стабільність, необхідну для сталого економічного зростання України. Стратегія закладає основу для запровадження системної макропруденційної політики в Україні, яка сприятиме захисту фінансової системи від потенційних криз.

Олександр Калашников, підкреслив: «Ми позитивно оцінюємо такі публічні обговорення Регулятора з експертами банківського ринку. Розробка та впровадження Стратегії макропруденційної політики, як більш системного підходу до передбачення та подолання глобального нарощування фінансових дисбалансів, при досягненні поставлених нею цілей має посприяти забезпеченню фінансової стабільності, моніторингу та нейтралізації системних ризиків».

У ході зустрічі велика увага приділялась питанню ризиків, на мінімізації яких буде сфокусоване макропруденційне регулювання. Зокрема, це:
- коротка строковість фондування банків;
- значний рівень доларизації банківського сектору; - висока частка державного капіталу в банківському секторі;
- стрімке зростання споживчого кредитування;
- перетікання активів та операцій до небанківського фінансового сектору; - висока концентрація кредитних ризиків;
- висока частка непрацюючих кредитів.

У свою чергу, експерти активно цікавились питанням координації макропруденційної політики як з іншими політиками НБУ, так і з діями інших фінансових регуляторів, прикладами інструментів, спрямованих на обмеження активності в окремих секторах, а також подальшими планами Національного банку.
 
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua