Друк

Як зберегти і примножити свої заощадження?

26.08.2014
«Найкраще, що ви можете зробити в нинішній економічній ситуації - це подбати про безпеку ваших коштів та отримання додаткового доходу, що компенсує поточні фінансові ризики. «Домашнє зберігання» в цьому випадку - кращий спосіб втратити свої гроші назавжди... »

Юрій ГРАМАТИК, Голова Правління АТ «ІМЕКСБАНК»

«Коли мій клієнт починає нервувати з приводу зростання цін та курсу долара, я завжди задаю йому зустрічне запитання: «Ви готові втратити свій прибуток?». Адже як відбувається? Не в силах впоратися з великим потоком емоційної інформації, не володіючи реальною картиною, люди починають хвилюватися за свої гроші. І, як наслідок, звертаються в банк - «забрати депозит», аби одразу втратити істотну частину прибутку - внаслідок утримання процентної різниці, а це нерідко - чималі гроші, - каже Юрій Граматик, Голова Правління АТ «ІМЕКСБАНК». - А наступне за цим ховання грошей в матрац взагалі можна образно порівняти з їх похоронами - «інвестовані» таким чином, вони не приносять прибутку, більше того - відбувається їх реальне знецінення на тлі зростання вартості товарів та послуг... Тобто, питання насправді зовсім в іншому: наскільки надійний банк, в який ви вклали свої кошти? Тому що апріорі банківські депозити явно виграють у порівнянні з іншими способами зберігання заощаджень».

Як зрозуміти, що банк - надійний?

«Якщо установа кредитує своїх клієнтів, це свідчить про відсутність проблем, пов’язаних з ліквідністю її ресурсів, - пояснює Граматик. - А є гроші - є гарантії, що банк здатен виконати свої зобов'язання перед вкладниками. Так, ІМЕКСБАНК, що входить до десятки всеукраїнських лідерів споживчого кредитування, і сьогодні активно розвиває цей напрямок, пропонуючи цілий спектр спеціалізованих програм, за допомогою яких кредит на вигідних умовах може отримати і пенсіонер, і студент».

«Банк, в якому можна розмістити депозит, завжди дотримується «правила трьох китів» - безпека, прибутковість, довіра, - підкреслює експерт. - ІМЕКСБАНК вже 20 років працює на фінансовому ринку, нам як і раніше довіряють клієнти, партнери та акціонери (про що свідчить їх рішення про чергове збільшення статутного капіталу, який сьогодні становить вже 1,44 мільярда гривень). А незалежне уповноважене рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Банку на рівні «uaBBB +», прогноз «у розвитку».

Про гарантії захисту вкладу

«Дуже важливим є також показник обсягу депозитів населення, - відзначає Юрій Граматик. - Згідно з даними ренкінгу Національного банку України, ІМЕКСБАНК сьогодні займає 13-у позицію в переліку банків з найбільшим портфелем депозитів фізичних осіб. Обсяг вкладів населення в Банку складає 4 905, 58 мільйонів гривень. Але, мабуть, найвагомішим аргументом на користь банку є співпраця з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб - установою, створеною в Україні спеціально для захисту вкладників і допомоги їм у разі виникнення проблем у фінансових установ».

За час співпраці з Фондом ІМЕКСБАНК сплатив 20 тис. 732 клієнтам - вкладникам 24 банків України - 1 млрд. 60 млн. 267 тис. 342 грн, а з 30 липня поточного року сплачує відшкодування вкладникамІНТЕРБАНКу.

Як отримати реальний дохід?

«Висока ставка на рекламному буклеті - ще не гарантія отримання реального доходу. І в цьому вже у повній мірі переконалося багато вкладників, які сьогодні просто не можуть забрати свої гроші з деяких фінансових установ, - підкреслює Юрій Граматик. - Одним з реальних способів вирішення даного питання є депозитна програма ІМЕКСБАНКу «Постійний клієнт», вигідними умовами якої (до 25% річних у гривні) можна скористатися, навіть переоформивши в нашому Банку депозитний договір, раніше укладений в іншій фінансовій установі».

«Ще одну нову цікаву пропозицію ІМЕКСБАНК розробив для клієнтів пенсійного віку, - продовжує експерт. - Ця комплексна програма реалізує наступні можливості: пенсіонер щомісяця отримує пенсію на міжнародну платіжну картку VISA, яка забезпечує доступ до грошових коштів 24 години на добу по всьому світу. Банк також інформує клієнта про надходження пенсії - за допомогою безкоштовної послуги СМС-інформування на мобільний телефон. Пенсія, перерахована банком на платіжну картку клієнта, приносить додатковий дохід - у вигляді 10% річних, незалежно від залишку на рахунку. А для клієнтів, які отримують пенсію в нашому банку, діє спеціальна пропозиція - вклад «Добробут + 0,5%», один із найприбутковіших в нашій депозитної лінійці, з відсотковою ставкою - до 25,5% річних у національній валюті. Дана ставка фіксується на весь термін дії депозитного договору, що є гарантією отримання високого доходу. При цьому вкладник отримує нараховані відсотки щомісяця - на міжнародну платіжну картку».

«Хочу підкреслити ще раз: просто зберігати свої гроші під матрацом або примножити їх, довіривши надійному банку - вирішує виключно сам вкладник, - підсумовує керівник ІМЕКСБАНКу. – Головне, щоб це рішення базувалося на перевірених фактах та обґрунтованих аргументах».