Друк

Банківські картки: як вберегтися від махінацій?

18.09.2014
Використання пластикових банківських карток дає багато переваг. Їх повною мірою оцінили і ті, хто не проти привласнити ваші фінансові кошти. Якими ж способами користуються сьогодні зловмисники, щоб скористатися коштами, що зберігаються на чужих рахунках?

За оцінками експертів, найпоширенішими способами розкрадання коштів з банківських карток є скімінг і махінації при оплаті товарів і послуг в Інтернеті.

«Скіммінг (від англ. Skimming - знімати вершки) - це зчитування даних картки з магнітною смуги за допомогою скімера, який представляє собою спеціальне обладнання у вигляді накладки на зчитувальний пристрій банкомата, - пояснює Олександр КОМІСАРЧУК, начальник відділу протидії шахрайським операціям з платіжними картами МПС АТ «ІМЕКСБАНК». - Для того, щоб роздобути ПІН-код карти, шахраї встановлюють в зоні видимості клавіатури банкомата приховану відео-камеру або спеціальну накладку на клавіатуру банкомату.  Після отримання необхідних аних вони виготовляють підроблену картку і використовують її в корисливих цілях».

Що необхідно робити, аби убезпечити своє користування карткою від скіммінгу?

• Перед тим, як скористатися банкоматом, подивіться, чи не прикріплені до нього якісь додаткові пристрої. Якщо він викликають найменша підозра, - краще ним не користуватися і пошукати інший банкомат.

• Намагайтеся знімати готівку в банкоматах, розташованих в офісах банків.

«У другому випадку шахрайства, коли злочинці використовують реквізити картки, для транзакцій в мережі Інтернет, вони отримують необхідні реквізити чужий карти різними шляхами, включаючи крадіжку з вашого комп'ютера або комп'ютерної системи торгової точки в мережі Інтернет», - пояснює Олександр Комісарчук.

Як убезпечити картку від махінацій в мережі Інтернет?

• Для здійснення покупок і оплати послуг вибирайте відомі (перевірені) сайти магазинів, фірм.

• Використовуйте окрему карту - тільки для розрахунку в мережі Інтернет і не зберігайте на ній всі ваші заощадження.

Важливо!

Уважно вивчіть правила користування своєю банківською карткою, зазначені в договорі або на сайті банку, а також замовте послуги інтернет-банкінгу та смс-інформування, за допомогою яких ви зможете оперативно отримувати повну інформацію про стан свого рахунку і проведених транзакціях.

Детальніше про безпеку використання платіжних карток