Печать

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «Укргазбанк» на рівні uaA+

22.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» на рівні uaA+ зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» обумовлено збереженням достатніх показників капіталізації та ліквідності, а також підтримкою з боку Держави – основного акціонера Банку. Окрім того, при оновленні кредитного рейтингу було враховано міцні ринкові позиції Банку, диверсифікація напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів, а також розгалужену регіональну мережу. Разом з цим, зберігається покращення клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. В той же час, рейтингове агентство IBI-Rating відмічає наявність значного обсягу негативно-класифікованих активів, які підвищують уразливість Банку до кредитного ризику.

Також уразливість Банку до окремих фінансових ризиків підвищується внаслідок нестабільної ситуації в країні та наявної кон'юнктури ринку. За результатами 2015 року та І кварталу 2016 року діяльність АБ «Укргазбанк» була прибутковою у тому числі за рахунок розформування Банком значного обсягу резервів.

IBI-Rating наразі не вбачає чинників, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку в короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливо у випадку погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «Укргазбанк», в тому числі: фінансова звітність за 2013-2015 рр. та І квартал 2016 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua